چهارشنبه 1 خرداد 1398   19:30:22
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1397/12/15 چهارشنبه
دانشجویان در راستای کمک به امور جامعه  فعال هستند/مطالبات دانشجویان به نحوی باشد که سبب سوء استفاده معاندان نشود.
  معاون سیاسی استانداری در خصوص آخرین وضعیت کارگران سد چم شیر  در حضور دانشجویان بیان کرد: شما دانشجویان جهت کمک به امور جامعه  فعال هستید، ولی باید مطالبات به صورتی باشد که سبب سوء استفاده نشود.
جمعی از دانشجویان مختلف استان با حضور در مقابل استانداری به مطالبه گری در خصوص وعده های محقق نشده مسوولان در قبال کارگران سد چم شیر پرداختند.
یکی از دانشجویان حاضر در خصوص مطالبه گری دانشجویان استان گفت: مطالبه گری دانشجویان به علت عدم پرداخت حقوق کارگران سد چم شیر است، و  این مطالبه گری  امروز در جلوی استانداری صورت گرفت.
وی بیان کرد: از آنجایی که  مطالبات قشر کارگران سد چم شیر توسط مسوولان استانی نظیر نماینده استان، استاندار، و فرماندار پیگیری نشده است،  دانشجویان در حمایت از آنها تصمیم بر مشخص کردن زمان دقیق مطالبات این کارگران از طریق حضور در جلوی استانداری و دیدار و گفت و گو با مسوولان در جهت حمایت از حقوق آنها صورت دادند.
از دیگر دانشجویان در  خصوص کارگرران سد چم شیر بیان کرد: حضور دانشجویان در این مکان به معنای تایید نظام و انقلاب است، زیرا یکی از اهداف انقلاب مبارزه با تبعیض و بی عدالتی و حتی مدیریت نامناسب مسوولان است.
 وی بیان کرد: قشر دانشجو برای حمایت از کارگران در این مکان حاضر شده در حالی که خود آنها به دنبال منفعت خاصی نیستند و می خواهند که نظارت و شفافیتی برای این موضوع صورت گیرد تا وضعیتی از  حقوق معوقه کارگران سد چم شیر مشخص شود.
 وی اضافه کرد: یکی از اهداف این مطالبه گری این است که جریان های معاند از ضعف مدیریتی برخی از مسوولان به عنوان ابزاری علیه انقلاب و نظام استفاده نشود.
  در ادامه مسولان استانداری  از دانشجویان برای شنیدن مطالبات دانشجویان جهت حضور در استانداری دعوت کردند.
  معاون سیاسی استانداری در خصوص آخرین وضعیت کارگران سد چم شیر  در حضور دانشجویان بیان کرد: شما دانشجویان جهت کمک به امور جامعه  فعال هستید، ولی باید مطالبات به صورتی باشد که سبب سوء استفاده نشود.
  وی بیان کرد: پیمانکار سد چم شیر اهل تهران بوده و  این موضوع از طریق  مسوولان استان مطرح و پیگیری شده است و در اخباری  که همچنین  پخش شد مبلغ ۳۵۰ میلیارد تومان  از طرف استاندار برای این موضوع در نظر گرفته شد و عوامل فرمانداری هم تلاش کردند، ما چندین بار کمسیون کارگری  را برای توجه به حقوق کارگران فرستادیم تا از طریق گفتگو حرف خود را بیان کنند.
نظری عنوان کرد: با حضور کمیسیون کارگری نهایتا تعیین شد سازمان تامین اجتماعی باید  به آنها بیمه اختصاص دهد و بودجه های لازم آزاد شود تا مشکل کارگران حل شود و باید گفت این مشکل یک مشکل کشوری است، همین امروز آقای نور محمدی از طرف تامین اجتماعی برای پیگری این موضوع حضور پیدا کرده است. 
  نظری گفت: شما قشر دانشجو باید دقت کنید هرگونه حرکتی که  معاندان از این مسائل سوء استفاده می کنندبه ضرر نظام است پرهیز شود که یکی از دانشجویان گفت: برای حمایت از کارگرانی که دوازد ماه حقوق دریافت نکرده اند و از حقوق آنها دفاع می کنیم که همان تایید ارزش های انقلاب است و در این مطالبه گری هیچ گونه جهت گیری سیاسی و گروهی نیست بلکه هدف حمایت از  مطالبات اقشاری است که مطالبات آنها پرداخت نشده است.
  در پایان نماینده یکی از دانشجویان در خصوص آخرین وضعیت  مطالبات کارگران سد  چم شیر و خروجی جلسه در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: در این جلسه مقرر شد که طبق مصوباتی که صورت گرفت در چند روز آینده تامین اجتماعی پیگیر مبلغ 7 میلیارد تومان بلوکه شده به علت مشکلات و اختلافاتی که وجود دارد باشند و در صورت آزادی این مبلغ برخی از مطالبات این قشر پرداخت می شود. 
عكس هاي مرتبط :

آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما