چهارشنبه 1 خرداد 1398   20:31:37
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1397/12/1 چهارشنبه
نباید از مشکلات سکونتگاه‌های غیرمجاز غافل شد
سیدمحمد کاظم نظری در جلسه بررسی مشکلات سکونتگاه های غیرمجاز در شهرهای بزرگ استان، گفت: این سکونتگاه ها به دلیل شرایط خاص اجتماعی که در زمان شکل گیری به صورت اضطراری و بدون رعایت هیچ ضابطه و اصولی معماری احداث شده اند، اکنون باید از گسترش آنها جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه، اغلب این سکونت گاه ها در حاشیه شهرها و بافت های فرسوده و قدیمی قرار دارند، اظهار داشت: اعتبارات خوبی برای بازآفرینی شهری تخصیص داده می شود و به لحاظ فعالیت های فرهنگی برنامه های خوبی داریم که این مناطق مورد توجه قرار می گیرند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار به عدم خدمات رسانی دستگاه های خدمات رسان به سکونتگاه های غیرمجاز که از اکنون احداث می شوند، تاکید کرد.
نظری با بیان اینکه، متولیان ساخت ساز نظارت بیشتری بر اینگونه مکان ها داشته باشند، ابراز داشت: شهرداری ها، حوزه هنری و دستگاه های فرهنگی در سکونگاه های غیرمجاز فعالیت های فرهنگی بیشتری داشته باشند. 
نظری به توجه بیشتر و برنامه ریزی برای تامین فضاهای آموزشی، مکان های ورزشی، پارک و مساجد در مناطق سکونت گاه های غیرمجاز تاکید کرد و گفت: نهادهای حمایتی کمیته حضرت امام(ره) وبهزیستی، سازمان فنی و حرفه ای برای آموزش های لازم و ایجاد فرصت های اشتغال و همچنین دانشگاه علوم پزشکی نسبت به مراکز بهداشتی در این مناطق توجه داشته باشند. 
مدیرکل امور اجتماعی وفرهنگی استانداری هم گفت: پدیده مهاجرت این ساختار را شکل داده و عوامل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بسترساز آسیب در این مناطق معیوب و ناکارآمد است و نتیجه آن مشکلاتی خواهد بود که به سرعت تبدیل به بحران می شوند.
حجت الاسلام میرمحمدی با بیان اینکه، غفلت از این مناطق باعث تشدید معضلات، مسائل اجتماعی و ناامنی می شود، افزود: برای بهبود شرایط اجتماعی و پیشگیری از آسیب ها نیازمند فعالیت های فرهنگی گسترده و همکاری همه ارگان ها و تشکل های مردم نهاد است و در این خصوص باید براسای الگوهای مناسب کار شود.
وی تاکید کرد: باید در حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیرمجاز که تحت عنوان مناطق آسیب خیز و آسیب پذیر از آنها یاد می شود و در بحران سازی نمود بیشتری دارد، توجهات و مراقبت ها بیشتر شود.
میرمحمدی، توسعه زیرساخت های ورزشی و تجهیز آنها، اجرای برنامه های آموزشی، حمایت از اشتغال و اجرای برنامه های فرهنگی، اجرای برنامه های تندرستی شبکه بهداشت و درمان با همکاری شهرداری ها و ایجاد پارک ها را از برنامه های ضروری در این سکونت گاه ها دانست.

آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما