چهارشنبه 1 خرداد 1398   19:23:53
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1397/11/30 سه‌شنبهمعاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
نظارت بر کمپ های ترک اعتیاد بیشتر می شود
سیدمحمد کاظم نظری در کارگروه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر استان، گفت: بازرسی و نظارت از کمپ های ترک اعتیاد در استان بیشتر می شود و عملکردها مورد ارزیابی قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه، بهبود یافتگی افراد در این کمپ ها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، افزود: در این کمپ ها باید فعالیت های آموزشی و فرهنگ سازی بیشتری در رابطه با پیشگیری و درمان به عمل آورده شود.
نظری با اشاره به اینکه، کمپ‌های ترک اعتیاد باید بیشترین اثر را در بهبود معتادان داشته باشند، ابراز داشت: این کمپ ها در قطع مصرف و ترک فیزیکی اعتیاد نقش موثری می توانند داشته باشند و باید در این خصوص فعالیت های سازماندهی شده و اثر گذارتری ایفا کنند.
وی بیان کرد: این کمپ ها اگر دارای شرایط استاندارد لازم بهداشتی، فیزیکی و برخوردار از نیروهای توانمند باشند نقش سازنده ای در بهبود کامل رها یافتگان از اعتیاد و مواد مخدر خواهد داشت.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری تاکید کرد: باید فعالیت های کمپ ها به گونه ای باشد که عموم مردم و مسئولان، کمپ‌های ترک اعتیاد را عامل موثری در روند درمانی برای بیماری اعتیاد بدانند.
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان هم نسبت به هوشیاری مردم به روانگردان ها و مواد مخدر صنعتی جدید تاکید کرد.
سیدناصر رضایی افزود: روانگردان ها و مواد مخدر صنعتی جدید ازخطرناکترین و هولناک‌ ترین مخدرها هستند که در برخی موارد به صورت روانگردان های طبیعی عرضه می شوند.
وی تاکید کرد: مردم باید از آثار بسیار خطرناک آن این مواد آگاه شوند هرچند که اعتیاد به این نوع مواد ها درمان برای آنها شناخته نشده است.
رضایی تصریح کرد: بازرسی ها و نظارت ها بر کمپ های ترک اعتیاد در استان بیشتر می شود و گزارش کار این بازدیدها و نظارت ها در کمیسیون مبارزه و پیسگیر و مقابله با مواد مخدر استان ارائه می شود.
وی از اجرای سریع به موقع و سازنده احکام دستگاه قضائیه در حوزه مواد مخدر در استان تقدیر کرد و گفت: استان در این رابطه رتبه اول کشور است.
در این نشست مصوبات جلسه قبل مورد بررسی قرار گرفت.

آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما