يكشنبه 1 ارديبهشت 1398   22:58:19
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1397/10/30 يكشنبه
محیط زیست دغدغه و اولویت باشد/ هر نفر یک محیط بان داوطلب و سفیر سلامت محیط زیست
سیدمحمدکاظم نظری با حضور مدیرکل توسعه پایدار سازمان محیط زیست کشور در کارگاه آموزشی زن، محیط زیست و توسعه پایدار گفت: محیط زیست و مسائل زیست محیطی دغدغه و اولویت همه کارها باشد و باید به سمت مردمی شدن آن گام برداریم.
وی با اشاره به اینکه، باید به آن جایگاهی برسیم که هر کدام یک محیط بان باشیم، اظهار داشت: جامعه زنان در این زمینه نقش بسزایی دارند و باید از ظرفیت آنها بیش از پیش استفاده کرد.
نظری با بیان اینکه به لحاظ مطالعات امنیتی، امنیت ما در گرو سلامت محیط زیست است، تصریح کرد: تشکل های مردمی و جامعه زنان باید دغدغه و اولویت اصلی آنها مسائل زیست محیطی، ترویج و فرهنگی سازی در این خصوص باشد.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری به اهمیت آموزش و فرهنگ سازی در حوزه محیط زیست تاکید کرد و ابراز داشت: اطلاع رسانی، آگاهی بخشی، تبلیغ و سرمایه گذاری در خصوص مسائل زیست محیطی بسیار ضروری و مهم است.
نظری یادآور شد: در این استان حرکت های خوبی در حوزه زیست محیطی آغاز و تدابیر لازم برای تقویت این مسئله بکار گرفته شده است.
وی، با تأکید بر اینکه هر نفر باید یک محیط بان داوطلب باشد افزود: امنیت و آینده جامعه در گرو سلامت محیط زیست است و در این مسیر هر شخص باید احساس مسئولیت کند.
مدیرکل دفتر توسعه پایدار سازمان محیط زیست کشور هم گفت: در کشور عزم و اراده جدی در خصوص مسائل زیست محیطی آغاز شده است و توجه به این روند به عنوان یک دغدغه و اولویت رو به افزایش است.
خانم حجتی به نقش بی بدیل زنان در مسائل زیست محیطی و ترویج فرهنگ استفاده بهینه از آب و انرژی اشاره کرد و افزود: زنان که نیمی از افراد جامعه را  تشکیل می دهند می توانند به طور مستقیم و غیرمستقیم به اندازه کل افراد جامعه در ایجاد و انتقال فرهنگ مسائل زیست محیطی و استفاده بهینه از اّب و انرژی موثر باشند.
وی تصریح کرد: تلاش ها بر این است که همه افراد جامعه خود را مسئول و متعهد به مسائل زیست محیطی بدانند و برهمین اساس آموزش های لازم و مطالب در کتب درسی از دوره پیش دبستانی تا سطوح بالاتر آغاز شده است. 
مدیرکل دفتر توسعه پایدار سازمان محیط زیست کشور ابراز داشت: توسعه پایدار و رشد متوازن، زمانی تحقق می پذیرد که در کنار آن مسائل زیست محیطی به آنها پیوست شده باشد و آسیبی به محیط زیست ایجاد نشود و به همراه توسعه هم جانبه توسعه محیط زیست هم وجود داشته باشد.
وی، قهر و بی توجهی به مسائل زیست محیطی را بزرگترین آسیب دانست و افزود: نیاز به آب، خاک و هوای سالم و تامین آن در گرو رعایت مسائل زیست محیطی است و باید همه خود را در این راستا مسئول و متعهد بدانیم.
در این نشست با حضور نمایندگان زن در حوزه محیط زیست در دستگاه های اجرایی استان آموزش های لازم از سوی مربیان ارائه شد.
عكس هاي مرتبط :

آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما