شنبه 29 تير 1398   14:45:58
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1397/10/4 سه‌شنبه معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
خسارت زنندگان به اموال عمومی مجازات می شوند
  معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پی تخریب مجسمه آریوبرزن در یاسوج، گفت: این پیکره از جمله اموال عمومی است و طبق قانون با کسانی که به هر دلیلی به این نوع اموال خسارت وارد کنند برخورد می شود.


چهارشنبه شب هفته گذشته فرد یا افرادی مجسمه آریوبرزن سردار ایرانی را در میدان ورودی شهر یاسوج آتش زدند که ورود به موقع آتش نشانی جلوی پیشروی آتش را گرفت با این حال بخش هایی از این مجسمه آسیب دید.
محمد کاظم نظری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دستگاه های امنیتی و انتظامی با دقت و جدیت در حال پیگیری و بررسی این موضوع هستند.
وی افزود: تاکنون فرد یا افرادی مرتبط با آتش سوزی مجسمه آریوبرزن دستگیر نشده و انگیزه آتش سوزی هم در دست بررسی است.
وی تاکید کرد: این مجسمه جدا از ارزش فرهنگی و تاریخی که نزد مردم دارد ازجمله اموال عمومی محسوب می شود و دولت با جدیت پیگیر شناسایی و برخورد با افرادی است که به اموال مردم خسارت وارد کرده اند.
جنس مجسمه آریوبرزن از فایبرگلاس است. در هفته های گذشته شهرداری یاسوج زیباسازی فضا ها و بناهای عمومی شهر یاسوج برای استقبال از نوروز را آغاز کرده بود و قرار بود مجسمه آریوبرزن رنگ آمیزی و نورپردازی شود.
آریوبرزن نام یکی از سردار ایرانی هخامنشی و ساکن منطقه کنونی کهگیلویه وبویراحمد بود که در برابر حمله سپاه اسکندر مقدونی در جنوب غرب ایران برای فتح تخت جمشید ایستادگی کرد و خود و سربازانش تا آخرین نفر کشته شدند.
 

آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما